| morosanu55 a întrebat:

Am incercat sa-mi fac un cont pentru vaccinare si dupa introducerea nr de telefon trebuia sa primesc un cod de verificare...nici dupa 45 de min nu l-am primit!

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din ce imi aduc aminte poti valida numarul de telefon si dupa ce te loghezi in aplicatie, ai undeva la meniu sectiunea respectiva si reincerci acolo

| morosanu55 explică (pentru suntserios):

M-am logat si dupa toate cele...

| darrio2007 a răspuns:

Ceva ai gresit cand ti-ai facut contul. Sau probleme de la ei.

| danbnz a răspuns:

Te miri?
Asta e Romanica...

| suntserios a răspuns (pentru danbnz):

Si cum comentezi faptul ca alte tari nu au nici macar acesta aplicatie de programare la vaccin?

| morosanu55 explică (pentru suntserios):

Nu compar aici Romania cu alte tari, ci as vrea sa stiu daca au intampinat si altii aceeasi problema...stau pe PC si am si alte treburi de facut si nu stiu daca sa inchid aplicatia sau sa mai astept confirmarea si validarea nr de telefon? am trimis nr de 3 ori si nimic...ei vorbeau de 15 min de asteptare

| danbnz a răspuns (pentru suntserios):

Nu esti bine informat.
Cauta pe google... o sa vezi ca si alte tari au asa ceva.

| suntserios a răspuns (pentru danbnz):

Am scris eu undeva ca nu mai are nicio tara?
Unde am scris asta?

| danbnz a răspuns (pentru suntserios):

Uita-te un pic mai sus in raspunsuri:

În 14 Aprilie | danbnz a răspuns:
Te miri?
Asta e Romanica...

În 14 Aprilie | suntserios a răspuns (pentru danbnz):
Si cum comentezi faptul ca alte tari nu au nici macar acesta aplicatie de programare la vaccin?

| suntserios a răspuns (pentru danbnz):

E nevoie sa mai intreb odata?

Unde am spus ca nu mai e nicio tara ca nu are asa ceva.

Am spus ca sunt tari care nu au nici macar atat.

Repet, unde am zis ca NICIO tara nu are?

| danbnz a răspuns (pentru suntserios):

Am interpretat eu gresit... my bad.
Oricum nu vad relevanta ca unii au si altii nu.
Fiecare tara procedeaza cum crede de cuviinta.