| 1Q a întrebat:

Am inteles ca acum ca au scazut numarul de cazuri, vor sa renunte la anumite restrictii, vor sa redeschide restaurantele, scolilele etc. Dar nu stiu si va intreb pe voi daca au anuntat ca vor ridica restrictia de circulare noaptea?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Vântulalb a răspuns:

Aia nu se ridica.
Vezi ca in Europa, ora de oprire a circulatiei nocturne e mult mai devreme. In Franta de exemplu, e ora 18!
Ma tem insa ca si restaurantele se vor reinchide destul de repede. Am vazut un articol unde se spunea ca s-au redeschis doar pentru ca patronii sa nu-i dea in judecata. Cu aceasta intrerupere a interdictiilor, se pot relua rapid pentru inca un an, cel putin. Hotelierii isi vand afacerile. De ce? Probabil au informatii ca nu va mai fi libera circulatia prin tara, nici concediile ca pana acum.

1 răspuns:
| Zuzu1991 a răspuns:

Cea mai ilogica TAMPENIE nu o sa se ridice, iar mie imi pute rau de tot a "tinem populatia cu botul pe labe"

este absolut ilogic sa opresti circulatia pe autostrada, pentru ca vezi doamne cica, ca niste tineri fac petreceri noaptea intr-un parc, sau unii se intorc tarziu de la restaurant... si nici o legatura OARECARE cu vreo pandemie angry