| cfrtobias a întrebat:

Am vazut si pe Facebook intr-o zi ca dupa vaccin se tuseste (dupa o saptamana primul vaccin, si de atunci nu o trecut ), voi ati patit asa? Si daca da, atunci ce ati luat de v-a trecut?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Astea sunt reactii adverse si depinde de organismul fiecaruia nu este o regulă că asa va fi. Orice problema ai o discuti cu medicul de familie ca sa te tina sub supraveghere.

| Flavianadx a răspuns:

Nu te vaccinezi, iei virusul si tusesti. Te vaccinezi si iar tusesti zici? laughing E normal. Doar noi ne vaccinam pentru mici si bere gratis la Obor, calatorii, clubbing nu? Cui ii mai pasa de sanatate.

| cfrtobias explică (pentru Flavianadx):

Fix asta e faza inainte nu tuseam laughing si dupa vaccin da si tot asa e

| cfrtobias explică (pentru CristiDinBucuresti):

Eu am fost la farmacie mi-a dat ceva medicament, dar deageaba, poate si asta ar fi o solutie

| Gligore2000 a răspuns (pentru cfrtobias):

Sa vezi tuse dupa rapel.

| cfrtobias explică (pentru Gligore2000):

Pai am avut rapel, deci si tu patesti asa?

| Gligore2000 a răspuns (pentru cfrtobias):

Eu am tusit cateva zile cand am avut Covid.
O sa ma vaccinez mai incolo cand o sa fie mai sigur.