| zilog a întrebat:

Am inteles ca de azi se poate merge fara masca si ca s-a terminat cu corona si gata se poate merge si ziua si noaptea pe strada?

Eu vreau sa merg până în Ucraina si nu am chef sa stau in carantină.

Cum stau treburile?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Zilog virusul nu este nicio minciuna te asigur, deci numai spune prostioarewinking este la fel de real ca virusul gripal, gripa pocina si multe alte virusuri!
Cat despre eliminarea mastii si a restrictilor s-a facut la noi in tara asta nu inseamna ca atunci cand treci granita in diferite state nu te supui legilor lor privind eu stiu carantinarea, prezentarea testului negativ PCR etc difera de la stat la stat.
Eu consider ca scoaterea mastii in aerul liber este o greseala catastrofala si va genera multe imbolnaviri, adica un nou val.
O greseala a acestui presedinte neamt, caruia putem sa-i atribuim zicala 'Nalt ca bradu...prost ca gardu' "
Marea Britanie are un procent de vaccinare de peste 70% din populatie si cu toate acestea nu s-a eliminat purtarea mastilor in spatii exterioare si nici anumite masuri, or fi ei mai prosti? La noi cum a scazut incidenta cazurilor cum gata credem ca am revenit la normal, asta denota diferenta dintre noi si tarile civilizate care au inteleg ca acest virus ne costa nu doar vieti umane ci si resurse, ne vom vinde poporul pentru a plati pentru vaccine si pentru tot ce s-a cumparat si populatia infectata a beneficiat gratuit, deci nimic nu este gratuit si pe anumite cai le vom da inapoi insutit.

| Vântulalb a răspuns:

Ai inteles totul gresit.

| Feri5 a răspuns:

Nu s-au eliminat total. Doar s-o scos masca din spatiile deschise, atat! Nu ti-a zis nimeni ca s-a terminat prostia asta de covid! Cat timp tara este in prostie, tot prostie va ramanea pe veci! Nu poti merge in Ucraina fara sa stai in carantina, decat daca ai pasaport de vaccinare...

| BursucDinCluj a răspuns:

Taci odata baiat cu Samsung. ce tot spamezi intrebari?