| DenqOO a întrebat:

Aseara am observat o situatie. Unele persoane stau numai in petreceri si iau covid, atii ies o data de doua ori cu cineva si fac. Cum explicati?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cum ți-e norocul sau tradus: dracu' nu doarme!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Imunitate.

| Frank51 a răspuns:

Nu merge așa. Nu contează cine ești, dacă nu te protejezi iei covid. Dacă respecți niște chestii minimale nu iei covid, e vorba doar de acțiunile noastre, nu de noroc.

| Zuzu1991 a răspuns:

Deh man, asta e "norocul"
sunt cupluri care o iau pe toate solutiile posibile ca sa faca copii, cu tratamente hormonale si alte cioace, iar alte fete raman insarcinate la primul contact sexual din viata lor

| Panamax a răspuns:

Cine se expune mai mult isi face si anticorpi mai multi.
Mastile sunt utile doar pentru cei cu mamaliga intre dinti.
Totul tine de imunitate.

| DonEduardo a răspuns:

Noroc.

| troleibuz a răspuns:

Primii ori nu s-au intalnit cu persoane care au covid, ori au luat covid, dar n-au avut simptome.

Răspuns utilizator avertizat