| AliceAnnnnna a întrebat:

Astăzi mi-am luat bataie de la niște oameni la metrou pentru ca purtam masca. (De la asta a pornit, asta a fost subiectul lor de scandal)
Am fost luată de o femeie cu vorbele ca sunt îndoctrinata și i-am spus sa ma lase in pace sa nu mai urle la mine.
3 oameni au început sa ma scuipe și am zis ca sunt nesimțiți și sa ma lase ca chem politia.
Au sarit aceste persoane și m-au luat de par după ce am urcat și am ieșit de la metrou și am fost lovită cu pumnii și nu a intervenit nimeni doar s-a adunat lumea.
In momentul de fata am vânătăi la ochi și buza umflata. Nu pot sa îmi deschid ochiul drept.
O femeie a intervenit sa se oprească și au întrebat de ce ma lovesc și au spus ca am strănutat in fata lor și râdeau când povesteau și s-au dus odata cu femeia aia și nu mai știu după ce s-a întâmplat, decât ca m-a ridicat cineva.
Ce nație de oameni suntem noi? Va zic eu, suntem ultimii din Europa, suntem ultimii din lumea asta dpdv al caracterului și meritam sa ne ducem și cei mai ok care rămân sa se împraștie prin alte tari.
Vreau sa știu, cum trec peste acest șoc? Ce as putea sa fac in privința asta?
Nu ii cunosc ca sa știu ce sa zic la politie.
Ma doare tot, oase, ochi, suflet.

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Doar sa fi fost camere in metrou care inregistrau pot fi folosite ca proba, acum sa fie functionale si nu din alea vechi stricate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Imi e greu sa cred ca zici.
In primul rand toata lumea poarta masca la metrou.
In al doilea rand exista paza la metrou
In al treilea rand exista video la metrou deci e foarte usor de depus plangere.

| sierra1 a răspuns:

"mi-am luat bataie de la niște oameni la metrou " - du-te la poliție, precis camerele au filmat faza!

| anonimg a răspuns:

Imi pare rau pentru cele intamplate. Tu te vei vindeca; dar nu stiu daca si oamenii aceia.
Tu trebuie sa mergi la politie sa depui plangere cat mai repede (chiar in orice moment din noapte), chiar daca nu cunosti raufacatorii. Exista camere video.
In orice incercare prin care trecem trebuie sa vedem partea buna a lucrurilor: ca nu s-a intamplat mai rau. Si da, oamenii devin tot mai rai cu fiecare zi care trece. Deci maine oamenii vor fi mai rai decat azi; nu trebuie sa ne miram de acest lucru. Tu fa-ti datoria; adica du-te si depune plangere. Poti sa suni la 112 si vei primi mai multe informatii.

| Sn4k3 a răspuns:

Lume rea

| AC4S4 a răspuns:

Dar sunteti un magnet pentru bataie?

https://www.tpu.ro/......put-sa-ma/

| SingleForOne a răspuns:

Nu mă miră faptul că majoritatea celor răi fac prezența pe TPU, și răspund cu răutate celor care au nevoie de ajutor. După cum a spus și anonimg, oamenii devin mai răi în fiecare zi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fabulezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă e o glumă de Halloween, e reușită, te felicit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima data cand am citit intrebarea nu m-am uitat la nume... acum am vazut ca tu ai pus-o, Svetli, si ce sa zic decat ca traim intr-o lume plina de oameni periculosi...

In primul rand du-te la un medic sa iti trateze ranile. Apoi la politie. Si dupa la un psiholog.

Si mananca un bob de strugure sa iti revina energia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://m.youtube.com/watch?v=YXWFYPk11GM
Nominalizata la premiile Oscar pentru cel mai bun scenariu original, userul TPU alice ana a preferat in schimb sa nu lase declarații.
De aici din coltul întunecat al internetului e tot.
Linea in studio.

Mulțumesc snoop.
Un caz copleșitor în județul Vaslui, o tânără de 27 de ani a violat un cățel...
Gata, m-am racorit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

crying îmi pare rău pentru tine. Sincer.

Ei, nu cred ca te va satisface foarte mult sa faci o plângere la politie. Probabil ți-ar fi plăcut sa nu ti se întâmple asta, să te apere cineva.
Știi ce? Le vine si lor rândul. Tuturor.

Tu bea o ciocolata calda, relaxează-te chiar dacă nu e ușor si mergi mai departe.
Nu știu, iti găsești greu cuvintele in asemenea situații.

Tine capul sus!

Va trece si asta. Au pățit-o si alții, si nu au avut ce sa faca.

Dreptatea există! Dacă nu acum, cu siguranță in viața viitoare se va face dreptate.

| StefanChriss a răspuns:

Buna! Mergi la politie si depune plangere, ei vor merge si se vor uita pe camerele de supraveghere din statie/zona adiacenta si ii vor identifica 100%. Apoi mergi repede la serviciul de medicina legala, ca sa constate daunele fizice si sa iti scoti certificat medico-legal. In baza acelui certificat medicolegal poti cere daune ulterior. Ulterior poti apela la consiliere psihologica, daca consideri ca este necesar. Bafta!

| NoisyLight a răspuns:

Eu cred că îți place mult literatura SF. Dar, dacă este adevărat că ai luat bătaie, nu cred că ai luat-o degeaba. Din punctul meu de vedere, povestea ta este cusută cu ață albă.

| Voicu_Toma_2000 a răspuns:

Normal la metrou trebuie sa existe camere de supraveghere, daca te duci la politie sigur o sa ii gaseasca.

| Dobrinx a răspuns:

O sa ma refer la ultima parte. " Ce nație de oameni suntem noi? Va zic eu, suntem ultimii din Europa, suntem ultimii din lumea asta dpdv al caracterului "

De ce toata lumea gandeste asa? De ce noi Romanii nu ii vedem si pe acei Romani care ridica tara? De ce trebuie sa compari toata tara cu 2-3 prapaditi care nu au respect de sine?

Avem primari care au comune / orase la nivel de Europa, avem fermieri cu afaceri prorpii care exporta in Europa, avem antreprenori de succes cu zeci de afaceri care arata ca se poate, in fotbal Hagi a creat academie la nivelul celor de Real Madrid si Barcelona. Anual pleaca din tara, Romani, zeci poate sute sau mii de Medici, IT-isti si altii cu fel si fel de profesii. [Si astea sunt numai cateva exemple din ceea ce ofera Romania, dar oamenii ca tine care nu pot sa priveasca mai departe nu vad asta ]

Avem atatia oameni de la care putem lua exemplu si putem sa afirmam ca DA, in tara asta se poate reliza orice.

Astea de ce nu le vede nimeni? Daca o persoana face ceva rau....gata, asta ne este tara suntem niste scursuri etc.

Nu mai fiti penibili in afirmatiile voastre. Nu mai vorbiti pentru toti. Daca ceea ce ai afirmat mai sus este adevarat, puteai pur si simplu sa taci, sa nu spui nimic, sa iti vezi de drum.

O persoana inteligenta nu baga alti prosti in seama, isi vede de ceea ce are de facut si nu incearca sa demonstreze unui prost ceva.

Am fost putin critic, sper sa nu te deranjeze ceea ce am scris. Bafta pe viitor!

| AliceAnnnnna explică (pentru Dobrinx):

Crezi ca eu bătută mar și plină de bully din clasa a 1 a pana la facultate am putut sa privesc altfel tara? laughing Și vii cu niște argumente la o întrebare care n are nici o legătura cu întrebarea.
Ma p** pe tara asta, mai am 1 an pana plec.
Nu exista tara asta, e 0. Suntem de ras.

| Dobrinx a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Nu draga mea, de fapt, te-ai descris personal pe tine, nu tara asta big grin
Din pacate exista si oameni ca tine. Da, te incurajez, fugi in alta tara la ingrijit de babe sau mai stiu eu ce se face acolo, pe 1000 $ ca pare ca suma asta este extrem de mare pentru oamenii cu o astfel de gandire big grin

Care este treaba cu bully-ul? in SUA esti luat la misto pe motiv ca esti negru big grin Adica despre ce vorbim...

Si da nu am raspuns la intrebare, ci la ultimele tale afirmatii. In continuare nu imi permit sa las o persoana sa jigneasca o intreaga cultura doar pentru ca "Asa zicea ea ca e bine".

Si repet, nu mai vorbi in numele tuturor, mie personal imi este rusine cand vad persoane ca tine care se adreseaza incorect in privinta a ceva, doar pe baza unor 2-3 defecte a acelui ceva. Este exact ca acel proverb "Nu judeca o carte dupa coperta".

Nu o sa mai stau sa iti explic. Daca nu ai inteles esenta primului comentariu nu am asteptari de la tine sa intelegi si altceva.

Daca tot pleci din tara sa nu o faci ca si ceilalti 99% sa te duci sa ajungi "sclav". Sunt de acord cu oamenii care se duc sa se dezvolte dpdv profesional si personal. Poate o sa descoperi si tu lumea si o sa vezi cum sta treaba, ca pana acum..se vede cat cunosti...

Bafta big grin Fara suparare app;]

| FreedomAli a răspuns:

POLIŢIE!
Ca să ai un asemenea comportament ínseamnă că ai mari probleme nerezolvate.
Pentru a reuşi să treci peste ar trebuie să apelezi la un specialist, nu lăsa nişte oameni distruşi să te distrugă şi pe tine şi pe alţii. Depune plângere după care ocupă-te de trauma provocata de aceste animale. happy Numai bine!