| llleo a întrebat:

Astăzi se poate circula până la ora 22:00? Stiu că doar în weeekend e până la 20

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde zona in care esti. daca incidenta e peste 7.5 tot pana la ora 20 e voie

| llleo explică (pentru suntserios):

In Bucuresti. pana la ce ora e

| suntserios a răspuns (pentru llleo):

De luni pana joi pana la 22

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

" Unde rata de incidență e peste 4 la mie, circulația va fi interzisă vineri, sâmbătă și duminică după ora 20:00, iar magazinele se închid la ora 18:00. Dacă incidența depășește 7, 5 la mie, restricțiile vor fi valabile și în timpul săptămânii. Se va reveni asupra acestor măsuri când incidența scade sub 3, 5 la mie. " (Raed Arafat)
În restul zilelor (luni, marti, miercuri și joi), poți ieși fără declarație, până la ora 22.00 (cred că magazinele se inchid la 21.00).