supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Au mai făcut persoane sănătoase de aici Johnsonul și li s-a recomandat sa ia 5 zile anticoagulante? thinking Medicul meu recomanda asta tuturor celor care se vaccinează la el, dar în alte părți nu am auzit recomandarea asta.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Probabil medicul tau stie ceva mai mult. Am citit si eu prospectul si spune ca este risc de coagulare a sangelui. Recomanda asta preventiv, ca sa nu existe complicatii.

| blackann a răspuns:

Nu m-am vaccinat.

| Jus7t a răspuns:

Salut supita.
A făcut mama mea dar nu a luat nimic, nu i-a recomandat nimic medicul de familie.
Probabil ca doctorul tău a auzit ceva despre posibile efecte după vaccin și s-a gândit la asta, idk.
Tu de abia îți faci?
Eu am făcut Pfizer și nu prea știu exact ce și cum.

| MariaEElena0505 a răspuns:

Nu. O prietena de-a mea a făcut și n-a luat nimic.