| Mihaela2023 a întrebat:

Azi am fost externată de la spital după ce am făcut tratament pentru coronavirus.
Testul covid mi-a ieșit negativ dar încă mă doare capul si îmi e greață.
Cei care au avut coronavirus după ce virusul a dispărut ați mai avut simptome? Si cât timp v-au ținut?
Aveți idee când o sa-mi treacă simptomele astea?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa dormi si vezi maine dimineata cum te mai simti.

| timidu89 a răspuns:

Greata tot timpul sau doar cand incerci sa mananci? Pe mine nu m-a durut capul niciodata. Pe mama da a durut-o. Nu pot sa iti zic exact cand timp mi-a fost greata, inca 2-3 saptamani dupa externare, cel mult o luna cred. Fiindca nu prea aveam gust, supa/ciorba nu avea nici un gust de exemplu.

| IonelIonescu a răspuns:

Buna, eu personal nu am avut corona-virus, dar din cate stiu este posibil sa fie din cauza vaccinului, adica conteaza si serul cu care va injectati. Acele simptome sunt doar pe moment (parerea mea). Daca nu v-ati injectat pot fi niste simple simptome, luati ceva pentru dureri de cap, dar daca simptomele continua si nu va simtiti mai bine recomand sa mergeti la medicul de familie, sau, daca nu va puteti ridica, sa sunati la 112, cam atat, sper sa va faceti bine!