| Rexiethecat a întrebat:

Bună, a mai slăbit cineva de la Covid? Am covid sunt în carantina și parca toate hainele mi s-au lărgit. Nu as putea spune ca e lipsa apetitului pentru ca mănânc cât de cât sa pot sa iau medicamentele, dar cred ca e boala care te sleieste de puteri și topește și grăsimea. Ori am înnebunit eu?!

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

Am slabit 3-4 Kg.

| mi25 a răspuns:

Dupa boala m-am simtit slabit. Am luat o luna de zile vitamine, la indicatia medicului de familei.

| mont a răspuns:

Eu am slabit, dar nu mult. Altii din jurul meu care-cum, unii nu au slabit cam deloc altii au slabit kg bune. Depinde de organism si de forma de boala pe care o faci, de partea psihologica.

| nukeyly a răspuns:

Covrigu are talente ascunse in dereglarea FINA(inca de neinteles pentru medicina actuala care mai are cateva mii de ani pana sa inteleaga masina om) A INSTALATIEI; la unii dupa runda 1 se ingrasa constant si nu mai dau jos (aici is grupa aia care se vad cu lupa ) altii slabesc si raman asa. Da baiu e pe termen lung ce se v-a intampla cu toti cei atinsi de covrig chiar in mai multe runde.

| Cristian29 a răspuns:

Mananci mai putin pentru nu ai aceeasi pofta "cat de cat".
Nu exista ceva care sa te faca sa slabesti.

Daca tu mananci "un pic" mai putin ca inainte atunci slabesti.

| Andromeda2022 a răspuns:

Nu cred in covid

| Rexiethecat explică (pentru Andromeda2022):

Sa dea Dumnezeu să-l ai ca să crezi.