| dddddeeeeellllliiiiiaaaaa a întrebat:

Bună,aș vrea să conving pe mama să mă lase să mă vaccinez împotriva covid-19 dar nu mă lasă*toată familia mea este vaccinată*Aș vrea câteva idei pentru a o convinge pe mama să mă vaccinez(Pfizer) *Am 14 anihappy*

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Va trebuii sa insisti mai mult. Oricum nu poti merge fara ea sau tatal tau.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bine faci!
Continua sa-ti convingi mama, ca sa fii protejat si tu si parintii tai, neriscandu-va viata sa muriti ca niste oameni prosti, din cauza unui virus mortal.

| Violleta2022 a răspuns:

Mersi, esti un dragut dar mai prostut din fire happy

| doctorandus a răspuns:

Https://graphics.reuters.com/......s/romania/

59 mii de morți. În general mor cei bătrâni și cei care aveau boli cronice. Dar de zeci de ori mai mare este cifra celor care au rămas betegi după COVID (au făcut COVID lung). Ăștia sunt în special tineri și de vârstă medie.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Dap, la sfârșitul epidemiei România poate avea circa un milion de oameni care intră pe ajutor social sau alocație de handicap din pricina COVID. Pentru restul vieții lor.