| IONY81 a întrebat:

Bună! Ce părere aveti despre vaccinul Johnson & Johnson?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

Noi nu putem sa ne dam cu parerea despre niciun vaccin!

Am inteles ca si el poate avea asupra unor persoane, efecte negative, precum celelalte vaccine.
Acum doua saptamani, cand ascultam un canal radio, spuneau ca s-a interzis deocamdata vaccinul Johnson & Johnson in Romania, fiindca 6 persoane din 10 milioane de oameni care au fost vaccinati cu acest vaccin in strainatate, au murit dupa administrare.
Dar din alte auzite, sunt sute de mii care au murit de la restul vaccinelor...

Cu acest vaccin Johnson & Johnson 2 in 1, ca samponul si balsamul 2 in 1, nu mai trebuie sa faci a doua tura numita "rapel".

Sanatate si numai bine!

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce parere sa avem noi? Ti se pare ca stau medici epidemiologi pe TPU? E un vaccin aprobat aia e... Inseamna ca functioneaza

| darrio2007 a răspuns:

Nu m-am vaccinat deci nu pot sa-mi dau cu parerea.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întreaba l pe medicul de familie el stie.

| Frank51 a răspuns:

Proteine de treabă, ce să și zicem...

| Legion7X a răspuns:

Nu m-am vaccinat, nici eu nu prea știu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ok, are o singura doza, nu mai faci rapel.

| cfrtobias a răspuns (pentru anonim_4396):

E ok doar poate sa ai adeverinta electrica verde poate, sau tu crezi ca ajuta cu ceva?

| badpanda a răspuns:

Ar trebui intrebat un genetician. Astia care repeta ca papagalii ce zice Catu, sau Ursula sunt utili ca mustele vara.

| Alex08062018 a răspuns:

E ok