| andreea2346 a întrebat:

Buna,cu dovada ca ai trecut prin boala poti intra in mall si restul instituțiilor?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu. Doar certificat.

Răspuns utilizator avertizat
| LostForForever a răspuns:

Certificat verde îți trebuie obligatoriu altfle nu te lasă

Dar eu cand nu avea certificatul verde mergeam pe sub parcări și acolo era o ușa scria cu verde Exit și când intru pe ușa aia intri direct in mol de multe ori am făcut asta nu aveam pe atunci certificat verde îți trebuie o masca atâta

| Ka0ru a răspuns:

Daca ai fost inregistrat(a) de catre DSP iti poti face certificat verde cu termen mai scurt (valabil vreo 3 luni parca). Daca ai facut recent covid.
Mai bine te vaccinezi daca au trecut doua saptamani de cand ai avut boala.

| andreea2346 explică (pentru Ka0ru):

încă sunt în izolare pentru că am boala.
însă voiam să stiu care e faza cu dovada ca am trecut prin boala.

| suntserios a răspuns (pentru andreea2346):

Daca ai un test pozitiv care e înregistrat la dsp iti poti genera certificatul verde peste 14 zile.

| Ka0ru a răspuns (pentru andreea2346):

Pai dupa ce iesi din izolare se face certificat aici:
https://certificat-covid.gov.ro/login
Numai bine!