| Raetchi a întrebat:

Buna,daca vi din Franța in Romania si ai test ce covid negativ mai trebuie sa stai in carantina, cine ma poate ajută mulțumesc

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Testul nu reprezinta mare lucru, doar ca-n urma cu 24-48 de ore nu aveai covid, dar intre timp poti sa fii infectat, asdara faci carantina oricum.

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intreaba l pe domnul ministru Arfat.

| Panamax a răspuns:

Daca ai test pcr negativ carantina 10 zile.
Daca nu ai test pcr negativ carantina 14 zile
Daca esti vaccinat si infectat nu faci carantina.

| DemonSoul a răspuns (pentru Panamax):

Exact asa este cum a descris Panamax