| RAY a întrebat:

Buna dimineața, chiar vorbisem cu un user daca ne vor mai baga in casa daca cresc cazurile? El spunea ca economic e imposibil asa ceva, voi ce credeti?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nu ne va baga in casa, asa ca ori vom muri de virus sau poate de foame, nu stiu, ca daca ajungem o tara izolata in UE, cum mai vin alimentele? Ca noi importam si oualele de la polonezi, de parca noi nu suntem in stare sa facem oua.
Iar rezervele interne sunt mici, sau productia interba.

Si chiar daca ne va baga, e inutil. Fara carantina totala un 1-1, 5 luni si testat toata populatia, nu scapam.

| Superior a răspuns:

Daca fac asta, va avea loc lovitura de stat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa vina alegerile si dupa ele potopul. Sa stea astia inca 4 ani la somn in parlament si noi in stare de urgenta. Imi e sila de guvernanti.

| Michaeel a răspuns:

Cred ca ne vor baga în casa din nou. Auzisem la știri ca din 15 iulie va întra din nou starea de urgenta. Din moment ce nu vor sa deschidă școlile probabil ne vor baga iarăși în carantina.