| octav005 a întrebat:

Bună dimineața. Eu am stat în carantina. 14 zile la domiciliu, având contact direct cu mama mea.

Am luat adeverință de salariu pentru medic de familie, pentru concediu medical. Numai ca patronul a spus ca nu e bun, ca cică nu are dovada de la DSP, o stampila ceva...

Cu cine pot lua legătura sa îmi trimită acea dovada?, ca am stat în carantina. Eu am încercat sa sun la ei dar nu răspund, suna mereu ocupat, ba robotul.

daca ma puteti ajuta cu o adresa ceva. multumesc

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi in persoana la Directia de Sanatate din orasul tau, cu concediul medical de la medic si rezolvi acolo, pe loc.

| dinaprilie a răspuns:

Pe siteul de internet al dsp din orasul/judetul tau.

| Tokyo44 a răspuns:

Mama ta trebuia sa declare la DSP ca ești contact direct.In felul asta primeai de la DSP pe email decizia de carantinare care te ajuta la servici.

| octav005 explică (pentru Tokyo44):

Asa mi sa și dat. I.am dat medicului ce mi-a trimis pe email. Și pe medical a zis patronul ca nu are stampila de la DSP