| David23445 a întrebat:

Bună, întrebare pentru romanii din Germania, Niedersachsen îmi trebuie test sau vaccin ca să mă duc la dentist?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Esti vaccinat?

| David23445 explică (pentru Lukasssz):

Nu vineri mă vaccinez

| CIaudiu a răspuns:

Faci test PCR si intri cu el. Ar trebui sa mearga din moment ce un certificat verde poate fi obtinut in urma unui vaccin, in urma trecerii prin boala sau dupa rezultatul negativ al unui test PCR pentru covid-19.

| David23445 explică (pentru CIaudiu):

Deci imi trebuie e o problema testul nu trebuie facut cu 24 de ore inainte ca eu nu am stiut ca trebuie sa fac test am tremin luni la 16 nu pot sa fac test acasa?

| David23445 explică (pentru CIaudiu):

Ma vaccinez vineri cu Bioteh dupa nu o sa mai am nici o problema dar dentistul nu ma informat ca am nevoie de test daca nu sunt vaccinat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inreabă pe dna Merkel. Sau a plecat?