| ella7emma a întrebat:

Buna,o prietena de-a mea vine in Romania din Anglia azi si sta cateva zile, stiti daca ttebuie sa stea in carantina 2 saptamani,trebuie sa stea toate persoanele din casa? Cand se intoarce in Anglia trebuie sa stea in carantina? La fel,cu toti cei din casa?
(NU VINE IN VACANTA, ARE NISTE PROBLEME IMPORTANTE CARE TREBUIESC REZOLVATE URGENT)
Multumesc,

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La noi nu sta in carantina ca suntem intr-un vid legislativ si fiecare face ce vrea ea momentan. Cand ajunge in Anglia probabil ca va sta la ce jale e la noi

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, va sta in carantină

| Anonim97695333thf a răspuns:

Din cate stiu nu se mai sta in carantina dar poate sa sune la dsp ca sa fie sigura

| ColoIonut a răspuns:

Pai, daca nu s-a testat cu cel putin 72 de ore inainte de zbor, ma tem ca va intra in carantina singura, sa nu ii imbolnaveasca si pe ceilalti si sa provoace un focar. Totusi, ii sugerez sa sune la DSP pentru a evita alte riscuri.

| Haifaa a răspuns:

Ai grija! mai bine nu o primi deoarece in Anglia 3 sferturi sunt infectați cu COVID-19. Nu are rost sa îți Riști sănătatea!

| suntserios a răspuns (pentru Haifaa):

300.000 din 67 milioane inseamna 3 sferturi?