| anonima188888 a întrebat:

Scolile se vor mai deschide in 2020 cel putin pentru cei de clasele a 8 a si a 12 a? Voi ce stiti? E mult prea mult pana in 2021 in condițiile in care examenul este in iunie, daca le deschid in februarie ne mai raman doar 3-4 luni de pregătire care e prea putin dupa haosul din online care mai rau incurca decat ajuta, eu una nu înțeleg absolut nimic din online, pe cand la clasa totul se intelege perfect... voi ce ați auzit? La cat trebuie sa scada cazurile pentru ca scolile sa înceapă din nou? La 5000? la 3000? La 1000?! La 0?

Vreau sa stiu voi ce ati mai aflat. Mersi anticipat.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
3 răspunsuri:
| Balalau95 a răspuns:

Ma indoiesc rauuuuuuu
in teorie ar fi trebuit sa le inchida numai pana pe 7 decembrie (o luna) dar am inteles ca s-au decis deja sa nu le mai deschida anul asta, insa nu am o confirmare, si imi e prea lene sa caut tongue

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Se va face online cel puțin pana la sfârșitul anului 2020, pe 31 decembrie, pentru toate clasele, din ce știu.

| anonima188888 explică (pentru unu3doi2trei1):

Este confirmat ca pana in ianuarie?sad