| dddd1a a întrebat:

Buna seara!
Am facut azi 2 teste rapide antigen de la branduri diferite si mi-au iesit ambele pozitive. Care sunt sansele ca si pcr ul pe care il voi face sa fie tot pozitiv? Multumescc

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

E posibil sa iese negativ. Nici inventatorul testului RT-PCR nu este sigur dar noi? https://bit.ly/3J4MchE

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mari.

| Frank51 a răspuns:

Testul rapid este o glumă, un fel de ruletă sau păcănea, șansele sunt între 0-100%.

| ThePitPew a răspuns:

Sansele sunt destul de mari, acum depinde si de modul in care ai facut testul si cat de bine a fost realizat. Insa cred ca sansele sunt foarte minime pentru a iesi negativ luand in considerare ca au fost 2 teste.

| Terebentina2020 a răspuns:

Grabeste-te,maine s-ar putea sa iasa negative.
Omicronul asta se misca rapid.In doua zile te trezesti si fara Covid si fara Green Pass.