| fabrymomo a întrebat:

Buna seara, am o intrebare, locuiesc in Belgia si in martie am de gand sa vin in Romania stie cineva ce sa fac? Plec cu compania wizz air, cineva ma poate ajuta sau stie ceva de plecare dupa ce sa deschid frontierele?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde sa stim? Cand se vir deschide granitele sau wizz va zbura vor anunta ei.

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca Mama Omida stie mai bine. De unde putem sti noi?

| Zuzu1991 a răspuns:

Suntem in ianuarie (inca, maine e februarie), si o sa fie februarie pana in martie, asa ca... DOAR gicitoarea Mafalda poate sa iti spuna ce o sa fie in martie (sau alte ghicitoare/shamani/sorcerers, etc.)

| Iote a răspuns:

Deocamdata se inchid treptat toate granitele. Si tu crezi ca in martie vor fi redeschise toate?
Companiile aeriene vand bilete. Pentru ca sunt si urgente, diplomati, etc. Dar asta nu inseamna ca se ridica si restrictiile. Recomand sa nu cumperi bilet inainte de a fi clar ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este sa nu te grabesti. Inca nu se cunoaste situatia. Poate apar alte restrictii, alte limitari pana in martie.
Cel mult poti sa urmaresti stirile ca sa fii informat.