| Radandam a întrebat:

Bună seara!
Am saturația sângelui în oxigen 98-99%, am pulsul 80, am tensiunea 13 cu 8. Vârsta este 20 de ani. Pot avea vreun cheag de sânge blocat la inima sau plămâni cu aceste valori? Când ar trebui sa ma îngrijorez? la ce valori? Pot face vreun infarct cu aceste valori? Păreri?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Mergi la un cardiolog, platesti un consult si te rezolva. P

| Radandam explică (pentru Wr3nch):

E weekend omule, iar la programare stau minim 10 zile, pana atunci poți sa și mori, poate la urgente la spital cel mai repede. Cum ți se par valorile de sus?

| Frank51 a răspuns:

Pfoai dacă nu ne-ai omorât cu pulsul tău de 3 zile, omule ești paranoic degeaba...

Răspuns utilizator avertizat
| GiuliaMariaaa a răspuns:

Du-te la cardiolog sau la Urgențe.