| Radandam a întrebat:

Bună seara! Azi am făcut un test din saliva și mi-a ieșit pozitiv. Spre seara am fost la spital și mi-a făcut un test rapid nazal și tot pozitiv. M-a întrebat dacă vreau sa ma internez sau sa merg acasă. Am ales sa merg acasă și mi-a zis sa îmi sun medicul de familie. Mi-au dat 10 medicamente. Am 20 de ani și nu ma știu cu alte boli... ideea e ca sunt cam panicat, îmi e sa nu mor...

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
11 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu mori, va fi doar o raceala cu stare generala naspa.
Baga medicamentele recomandate, ceaiuri, supe, stai la caldura relaxat.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu-i inteleg pe medicii astia... Te trimit acasa (bun, e alegerea ta), dar până ajungi acasă, nu se gândesc că poți transmite virusul altor câtorva zeci?!

Iar tu, Radandame, ai in sfârșit o boală reală (desi, era bine să nu o ai), fiindcă până acum, ai suferit doar de boli închipuite.

| Radandam explică (pentru floresdemayo):

Frate, eram cu mașina. Efectiv nu am făcut un pas în afara spitalului. Din curte în spital și invers.

| floresdemayo a răspuns (pentru Radandam):

Toți zic așa!winking

| Legion7X a răspuns:

Ai miros, gust?

| cfrtobias a răspuns:

10 medicamente? de la spital au zis sa stai in carantina nu?

| sweetys a răspuns:

Mie mi-a zis medicul de familie sa iau parasinus și complex de vitamine, atâta și să îl țin la curent cu starea mea, dacă apar alte simptome, etc. De unde ți-au scos atâtea medicamente?!

| floresdemayo a răspuns (pentru sweetys):

A numărat pastilele.winking

Răspuns utilizator avertizat