| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara, îmi cer scuze daca s-a postat, e prima data când scriu aici.
Acum o săptămână m-am vaccinat cu doza booster pfizer si am următoarele reacții:
1. incooerenta in vorbire,
2. stare de nervozitate accentuată
3. stare de somnolenta permanenta
4. cel mai important, jucăria nu mai funcționează in parametri, nu am chef de glume, am 29 de ani si până acum nu am mai avut probleme de genul.
Va rog daca aveți ceva reacții după vaccin sa spuneți, mulțumesc frumos.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Acestea nu pot fii efectele negative ale booster-ului, ca nervozitatea, incoerenta in vorbire si erectia nu au nici in clin si nici in maneca cu imunizarea.

Am fost dublu vaccinata cu pfiser si am avut si booster-ul si eu si o parte din familai mea si nimeni nu am avut efecte negative. Boosterul in nici un caz nu da nimic, ca era deja obisnuit cu cele 2 vaccinuri si daca nu ai facut reactii la ele, atunci corpul tau chiar nuface nici o reactie la booster-ul de pfiser.
cauta motivul problemelor in alta parte.
nervozitatea apare ca nu mai merge jucarica si te inteleg, ca asta este stresant.
Somnolenta apare de la oboseala excesiva si probabil ca nu dormi oreld e noapte (10 seara pana la 6 dimineata).
Iar incoerenta si lispa de concentrare, sunt simptome arhicunoscute, care apar din cauza unei oboseli excesive.

| untu a răspuns (pentru Violleta2022):

Voi luati medicamente pentru anumite boli? Aveti comorbitati?

| Violleta2022 a răspuns (pentru untu):

Da, eu am trecut printr-un cancer. Deci mai rau de atat nu se poate... si totusi imunologul dela Sydney mi-a recomandat sa fac vaccinurile.

| Vasiliev2020 a răspuns (pentru Violleta2022):

Tanti iar mananci rahat.
Este netul plin de efecte adverse.
Chiar un star po rno a ramas fara munca din cauza boosterului.A fost si la tv In Austria.

| darrio2007 a răspuns:

Cauza este alta la simptomele pe care le ai. Nu are treaba vaccinarea. Mai ales ca a trecut deja o saptamana.

| darrio2007 a răspuns:

Usurel, taică, că era sa cad de pe scaun. Daca esti indoctrinat de religie(nu ca as fi ateu), incheiem discutia acum. Hai, pa!

| sabin89 a răspuns:

Auzi că nici în Australia nu s-au semnalat probleme cu erecţia după booster. Aşa că alta trebuie să fie cauza.

| johnnny123 a răspuns:

Nu am auzit niciodată ca pe lista reacțiilor adverse să fie incoerență în vorbire și disfuncții sexuale.
Sigur nu ești un troll anti-vaxxer care inventează simptome ca să sperie oamenii?

| foxsilver a răspuns:

Poti vedea aici (paginile 7, 28-29) daca simptomele tale se regasesc in lista cu efectele adverse a vaccinului:
https://www.ema.europa.eu/......ion_ro.pdf

| LittlePoppy a răspuns:

"jucăria nu mai funcționează"
Grav! Poti sa o dai la gunoi.

| Ka0ru a răspuns:

Daca "nu stim" ce contine vaccinul cum stim ca in el se gaseste ceva ce "distruge trupul si sufletul"? (: