| Bibi547 a întrebat:

Știțicumva dacă o sa se dea drumul si la vama? Dacă nu se va da acum credeti ca o sa se dea pana in vara?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La un moment dat vor da. Tarom a anuntat ca relua zborurile catre Amsterdam Paris si Frankfurt de pe 2 mai

| sierra1 a răspuns:

Vama e deschisă, ai văzut câți au plecat la lucru in occident

| Bibi547 explică (pentru sierra1):

Au plecat dar eu vreau să vin in țară din Germania si nu stiu daca va trebui sa stam in carantină

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Bibi547):

Vei sta in carantina daca vi.

| suntserios a răspuns (pentru Bibi547):

De venit orice cetatean roman poate veni in tara, nu e inchis granita pentru cetateni romani, doar ca...14 zile carantina