| Faranume97 a întrebat:

Buna TPU, am cumparat bilet de avion pe data de 28 ianuarie,(sunt in Anglia) pot calatori fara a face niciun test cpr? Nu sunt vaccinata, stiu ca trebuie sa stau in carantina daca nu am test, dar vreau sa stiu ca daca se accepta imbarcarea fara test cpr? Dau funda

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi care sunt conditiile companiei aeriene. Foarte probabil nu te va lasa fara test

| Faranume97 explică (pentru suntserios):

Ai idee la ce departament as putea sa sun ca sa intreb? am incercat la ambasada dar nu raspunde nimeni

| suntserios a răspuns (pentru Faranume97):

Ambasada, ce treaba are ambasada cu linia aeriana?
vezi pe site ul companiei aeriene...

| gabicoo a răspuns:

Fără test RT-PCR nu te urci în avion!