| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, am făcut teste de la liceu antigen și ambele mi-au ieșit pozitive cu două linii. Primul test a ieșit cu două linii, dar am mâncat înainte să îl fac, iar al doilea a ieșit o linie și încă un care se vede doar jumate, nu prea clar, bine că la al doilea test n-am mai mâncat înainte. Am covid? Că n-am nici un simptom

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mai fă unul, decisiv. Sună-ți și medicul pentru eventualitatea...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai bâțul și spasmosul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa se vada bine trebuie sa fie suficient lichid in test, acolo e o hartiuta, daca e suficient lichid pentru test hartia se umezeste complet si liniile se definesc clad.
Daca se vad liniile mai dubios inseamna ca nu era suficient lichid, saliva. Probele din nas sunt mai precise, poti incerca si asa.

| Strwberrs a răspuns:

Vorbeste cu un medic
E cel mai sigur asa