| Elide a întrebat:

Bună TPU,in august vreau sa plec la mare cu trenul și mi-e frică din cauza că vom intra iar în starea de urgență și se alege praful de vacanta mea, voi ce spuneți, se va interzice mersul trenurilor?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mersul trenurilor nu se va interzice niciodata
se vor interzice deplasarile persoanelor fara motive intemeiate...

nu putem citi viiorul
nu cred ca va mai fi o stare de urgenta precum cea care a fost si daca se vor pune restrictii de miscare vor fi doar locale.

| Elide explică (pentru suntserios):

Păi dacă se vor interzice deplasările, automat se va interzice și plecarea la mare, in vacanță

| suntserios a răspuns (pentru Elide):

Pai depinde de focare. Poate daca o sa fie focar in Arges o sa fie doar acolo interzisa deplasarea. Nu am de unde sti. Oricum in Romania se cam impute treabă, eu nu as pleca nici batut anul asta in vacanta... Mai ales la plaja unde se înghesuie toata lumea

| xMAG a răspuns:

Nu se va opri nici un tren și dacă se oprește te duci cu mașina sau autobuzul, eu nu as lasa nimic să-mi strice planurile improvizează așa fac romani bafta Gomez

| Andrei8920 a răspuns:

Posibil sa nu