| T3rcar a întrebat:

Buna TPU. In ce conditii, daca e posibil, se poate vaccina pentru Covid-19 un minor al carui parinte este cu totul impotriva vaccinarii?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In ZERO condiții!

| mihai69 a răspuns:

Mă tem că doar obținând o hotărâre judecătorească.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Se duce si se vaccineaza pe propria raspundere undeva si nu ii zice nimic inaptului care ii e parinte...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta vreau si eu sa fac, insa mama zice ca sterilizează si nu o sa mai am copii(nici nu voiam), din pacate nu cred că este posibil dacă tutorele legal nu acceptă.

| Crescent a răspuns:

Nu se poate

Răspuns utilizator avertizat