| rbnrubebn a întrebat:

inainte de a posta intrebarea va rog nu ma judecati, la 3 aprilie 2020 sotia mea a venit din Uk si normal ca a fost pusa in carantină 14 zile si chiar mi se pare corect, as vrea sa stiu daca i-as putea duce de ex încărcător, mâncare etc? Ea este cazata la 80 km de la mine

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

NOPE, raspunsul nu e daca te lasa sau nu autoritatile, raspunsul e ca NU AI VOIE SA IESI DIN CASA DECAT PENTRU UN MOTIV SERIOS! mancare oricum le primeste de la cei care o tin in carantina, iar incarcatorul NU e motiv serios sa iesi din casa!

TOTUSI, poti sa dai telefon la numarul de info 0800800358 si sa intrebi ce poti sa faci, una dintre solutii e sa ii trimiti ce ai de trimis prin curier, aia au dreptul sa circule pentru ca e job-ul lor!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca are telefon, atunci are si incarcator la el. happy
Tot ce are nevoie poate cere cand i se aduce mancare (de 3 ori pe zi), deci NU trebuie sa mergi acolo, sa risti o amenda + infectie.

| Adry05 a răspuns:

I le lași la ușă și nu intri în contact cu ea și ar trebui să fie ok

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cred că ai putea. Dar cu amenzile astea mari, mâncare are, încărcător ar trebui să găsească pe acolo. Să intri la ea nu te vor lăsa. și te-ai simți foarte nasol să ajungi acolo și să o vezi prin geam, ca la închisoare.

| oz_1736 a răspuns:

Iti trebuie un motiv mai bun ca sa ajungi acolo. Doar pentru atat nu te lasa sa mergi la ea. Au motivul ca i se asigura tot necesarul

| Eugen80 a răspuns:

E distanta prea mare! Trebuie sa dea telefon la primarie si sa aiba ei grija de ea! Ideea de carantia este exact separarea de restul membrilor familiei!

| DuckDodgers0 a răspuns:

Pai de ce mai e in carantina daca va lua contact cu tine? Nu cred ca se poate, mancare va primi de la autoritati