| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.
O simpla întrebare!
Ce părere aveți voi despre valul 6 Coronavirus?
Va avea același impact, școlile, facultățile se vor face online, restricțiile de a avea declarație, etc?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se mai face nimic online, totul a revenit la normal, chiar daca acum este un alt val de covid.
Asta se intampla peste tot in lume si restrictiile au cazut.
Acum fiecare se protejeaza cum poate si daca nu faci vaccinul risti sa mori daca te infectezi.

| Mmmmggg a răspuns (pentru Violleta2022):

Am înțeles, mulțumesc frumos pentru raspuns!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O fi simpla intrebarea dar nu putem da un raspuns concret si corect.
Parerea noastra chiar nu conteaza, conteaza doar situatia pandemiei la data inceperii cursurilor anului scolar si masurile ce vor fi luate de Guvern.

| Brizbriz a răspuns:

Nu avem de unde sa stim
e o noua tulpina de omicron, care am inteles ca e doar putin, putin mai naspa decat aia de dinainte
ori deja, cel putin in tara asta, se urla ca "putini mor de covid, dar TOT RESTUL MURIM DE FOAME... DE CE?!?"
deci valul v-a trebui sa loveasca rau de tot, ca sa reinceapa on-line si restul balciului

| Andrel2027 a răspuns:

Acum ca avem razboi nu mai este nevoie de restrictii.Scopurile au fost atinse.
Cat despre noua varianta vaccinatii ar trebui sa-si faca griji.
In trecut am avut raceli mai zdravene decat facatura asta planetara.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Andrel2027):

Ba da nu te-ai saturat sa-ti tot faci conturi la infinit si sa imprastii aceleasi aberatii conspirationiste? Esti bolnav mintal.