| Vikaa a întrebat:

vaccinurile contra coronavirus contin cipuri? Stiu ca pare o intrebare proasta, dar nu stiu ce sa zic.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar ca este cu totul aiurea intrebarea ta. Vaccinul in sine, este un produs medicamentos biologic a carei menire este aceea de a induce un răspuns imun si implicit imunizarea fata de o anumita boala infectioasa. Vaccinarea reprezinta metoda de imunizare activa si/sau profilactica, impotriva unor boli, prin inocularea unui vaccin in organism o data in viata sau in mod periodic.

| HackerulAnonim2212 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Da,de aia au murit 400.000 de copii indieni nu? Ca e benefic!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru HackerulAnonim2212):

Acum 2 ore | HackerulAnonim2212 a răspuns (pentru corbulalbrosu):
Da, de aia au murit 400.000 de copii indieni nu? Ca e benefic!
Ai uitat sa amintesti de restul de MILIARDE DE COPII care au ramas in viata. Doar niste activisti si alti agarici ageamii dobitocii imbecili si retardati ''scot la inaintare'' asemenea concluzii tampite. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Perfectă descrierea laughing

| suntserios a răspuns (pentru HackerulAnonim2212):

Stii ca de aia suntem 8 miliarde, ca vaccinurile au functionat pana acum, nu?

27 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vaccinul este la prima vedere un fel de "apa", intr-o fiola foarte-foarte mica, care ti se injecteaza sub piele.
"Apa aceea" este de fapt un amestec de substante care contine foarte putin dintr-o tulpina a viruslui corona dar modificata, ca corpul nostru sa lupte si sa-l anihileze, protejandu-ne de virusul mortal, covid 19

In ce privesc micro cipurile (care sunt cele mai mici cipuri), tu chiar nu ai vazut in viata ta cum arata unul?
Uite aici cum arata:
https://content.fortune.com/......rochip.jpg

Crezi ca este posibil ca cineva sa-ti bage in seringa un microcrip in loc de vaccin, si tu nu sa nu vezi sau simti?
Fiindca eu nu cred ca-i posibil!

Uite aici ce inseaman sa faci un vaccin: o seringa ffff subire cu un ac de 1cm lungime, extred e subtire si cu putin ser (care arata percum apa):
https://www.iheartradio.ca/......vaccin.JPG

| Violleta2022 a răspuns:

Uneori stau si ma intreb daca voi va duceti la scoala sa va desteptati, ori sa va prostiti, daca luati de buna ce un taran prost va spune despre microcip si-l amestecati voi cu vaccinul si iese "vaccin cu microcip".
Ai 18 ani, esti ditamai femeia si nu te duce capul ca nu poti amesteca 2 chestii total diferite, ca un ser di o parte solida din metal?
Vad ca vrei sa dai la medicina... esti sigura ca o sa fii capabila sa faci o asemenea facultate?

| Vikaa explică (pentru Violleta2022):

Am renuntat la idee de acum cateva luni, ma orientez catre altceva. Am intrebat si eu ca tot omu ca sa nu mor proasta, nu cred ca e cazu sa te agiti ca sifonul, duduie. Daca altii au obtinut diplome pe de-a moca, eu de ce nu as reusii rolling on the floor Ce daca am 18 ani, pot sa am si 50, este bine sa te informezi despre orice situatie.Decat sa vi cu un asemenea raspuns, mai bine dai scroll si iti vezi de viata, dude.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vikaa):

O dumnezeule mare, asta era, sa obtii diplome pe moaca si spagi, ca sa le tii in buzunar, fiindca oricum nu te angajeaza nimeni, cand vede ca habar nu ai.
Eu le vad la ordinea zilei si sincer, imi este mila de unii dintre voi, care cheltuiti inutil banii parintilor pe diplome cumparate, nefiind capabili apoi sa deschideti gura, la un interviu.
In locul tau nu as rade fetita, cu atatea lacune in educatie, este de urlat.

| Vikaa explică (pentru Violleta2022):

Dar unde am ras,mai duduie, ca nu vad unde am ras. Calmeaza-te ca nu suport oamenii, mai ales astia ca tine de se ataca asa grav, oricum, nu iti fa tu probleme, ca nu ma duc la medicina ca dupa sa ma vad nevoita sa tratez tot mofturosu.O noapte placuta si mai lasa frustrarile ca face vreo vena poc.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vikaa):

Mai fetita, eu iti urez succes la medicina, dar ma indoiesc ca vei intra tu acolo, cu atat de putine cunostinte in ale chimiei si anatomiei. Pune mana serios pe carte si mai lasa aroganta, ca vei avea de pierdut in viata, mai mult decta iti imaginezi.
Cel mai rau este ca nu esti constienta de puterile tale, dar dupa examen te vei convinge tu.

Multumesc de grija, dar la mine-i deja dimineata, asa ca sunt proaspat trezita din somn, odihnita si gata de munca

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si o sa ne controleze Bill Gates prin 5G cu ele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu mai bea din apa de la caine ca ajungi sa scrii tampenii pe net

| Adry05 a răspuns:

Nu mai credeți toți proștii cu toate conspirațiile lor.
mesajele respective erau scrise c-am a-șa?

| Mosotti a răspuns:

Nu e o intrebare proasta deloc. Nu contin, nu am ajuns noi inca la nivelul ala, desi se zice in conspiratii, nu are cum, abia am facut niste calculatoare vai de mama lor care de multe ori dau erori, se blocheaza si asa mai departe desi dai 2-3000 euro pe unul.

Damite sa faci cipuri nanometrice ( adica 1 mm impartit la un milion), care sa fie si inteligente sa stie ce sa faca si unde sa faca, nici gand. Mai ales ca noi nu stim cu ce se mananca creierul uman de nici o culoare, nici nu sti ce sa spui cipurilor alea sa faca macar! E o fantezie conspirationista.
Daca era asa, de mult se reparau bolile psihice ca lumea fara tratament, accidentele vasculare, ca trimiteai cipurile alea (nanobotii de fapt), si reparau smecheria in creier.

| doctorandus a răspuns (pentru Mosotti):

Ai aici motivele pentru care injectarea cu cipuri este nefolositoare: https://www.quora.com/......ut-of-jail

Vezi răspunsul lui Travis Casey.

| Celcestietot a răspuns:

Nici din partea unuia care nu intelege Biblia nu ma asteptam sa vad asa ceva. Nu, bineinteles ca nu contin cipuri, mai aproape de adevar si realitate,,, cipul'' este chiar telefonul care il ai in mana acum.

| Vikaa explică (pentru Celcestietot):

Imi tot apare pe Facebook live-ul lu unu Radu Moraru, si am vazut multe postari de genu, mi-am pus un semn de intrebare si am zis sa cer niste opinii.

| Celcestietot a răspuns (pentru Vikaa):

Este bine ca vrei sa ceri opinii, sa te informezi, dar acestea sunt doar vorbe din popor, legende de actualitate, chiar este o teorie a conspiratiei dpmdv, o stire nefondata. Mai degraba sunt rapit de un extraterestru decat sa mi se implanteze un cip printr-un vaccin. Acestia mai au sa spuna ca este cipul lui Satana, 666 cel descris in Biblie laughing, dar acolo nici macar nu se vorbeste despre cip, ci despre altceva. Oamenii au o imaginatie bogata, ce sa mai zic...

| Vikaa explică (pentru Celcestietot):

Stiu,mai ales cu 5G ul lor vorbeau iar, ziceau ca e legat de pentagrama aluia cu cornite, nici nu mai stii ce sa crezi cu romanii rolling on the floor E destul sa se dea o stire falsa ca se raspandeste repede si unii chiar o musca.

| Celcestietot a răspuns (pentru Vikaa):

Amesteca prea mult informatiile cei care o fac, le incruciseaza ca sa obtina un nou soi... nemaintalnit laughing.

| JicaContra a răspuns:

In primul rand inca nu exista
in al doilea rand, daca vrei sa insinuezi ca "ar putea" contine cip-uri, atunci teoria conspiratiei nu contrazice, insa oficial tehnologia NU a ajuns la gradul ala de compactare, sa fie intr-un lichid si sa nu fie vizibile
totusi, nimic nu e imposibil, daca vrei sa crezi in teoria conspiratiei

| goguPatent a răspuns:

Cat rau pot face indivizi din astia ca tine care încurajează mizerii de genul, chiar si la nivel de discuție. Mii de vaccinuri exista in lumea asta, vaccinuri care au salvat miliarde de vieti poate ai se trezesc unii inteligenți, fara nicio pregatire medicala sau stiintifica de orice fel sa arunci astfel de idei publice. Si apar unii care le iau de bune, ca lumea nu judeca, lumea cu putina minte se lasa ghidata de altii, de lucruri care ii fac sa se simta importanti si inteligenți

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păcat de tinerețea ta... o irosești așa, cu 3 neuroni în cap

| NuCitescNotificari a răspuns:

Nu contin cipuri! laughing))

| xilef123 a răspuns:

Este o vorba:
question everything, belive nothing!

| MaRIAN9889 a răspuns:

Fara supărare, da... Chiar pare o intrebare putin cam proasta.

Acum vorbind la modul serios, nici nu exista acel vaccin, cel mai rapid vaccin pentru acest virus va apărea în cel mai favorabil timp, până la anul, speram.
Sunt informatii false cu cipurile si sunt si aberatii.
La fel cum il critica multi pe Bill Gates, etc.

| RobertIDiablo a răspuns:

Contin cipuri si prin cipurile alea o sa avem acces la net 5G laughing