| Cormoranul a întrebat:

Buna ziua, stiti cumva cum decurge procesul de vaccinare? Mai concret, as vrea sa aflu daca iti proceseaza pe loc vaccinul sau el e gata procesat si doar vine cu seringa si te inteapa. Daca e gata procesat nu mi se prea pare normal, chiar daca iti da la final hartie.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| ionutapetrei1919 a răspuns:

Depinde de centru. Eu m-am vaccinat de 2 ori cu Pfizer si asistenta avea sticluța pe o masa langa mine, am vazut clar ca e Pfizer si dupa mi-a deschis o seringa noua in fața mea si dupa m-am vaccinat.
Totuși pentru a nu se aglomera si a putea vaccina pe toți e posibil ca unii asistenți sa pregătească deja următoarea doza. Ai încredere, n-au ce mijmacuri sa facă.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mie mi-a aratat sticluta cu vaccinul, a luat seringa, a tras vaccinul si apoi l-a injectat.