| ioanabanana8738957 a întrebat:

Cam când preconizați ca se termina nebunia covid?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La anul cel mai devreme

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Israelienii au gasit doua medicamente care ajuta in scurt timp. Sper ca intr-un an de zile sa se termine!

Bula
| Bula a răspuns:

Cu cca. 6 luni dupa terminarea epidemiei de prostire.
Dar poate reapare oricand, sub alte manifestari.

| suntserios a răspuns (pentru Bula):

Si ce presupune epidemia de prostie? Sper exemplu raspunsuri fara sens pe TPU?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil anul viitor.

| Frank51 a răspuns:

Vara 2022, terminat în sensul în care nu vor mai exista restricții, deci fără mască, restaurante deschise permanent, șamd.

| Zuzu1991 a răspuns:

Se SPERA ca anul asta, prin toamna
subliniez serios spera, daca apare o tulpina rezistenta la vaccin si cu rata de raspandire mare, o sa avem placerea ani buni sa ne dam de-a covidu'

| StrongHeart a răspuns:

Cand vor magnatii.

| goguPatent a răspuns:

Avand in vedere ca nu se stie exact cat tine imunitatea data de vaccin cine stie... vreo 2-3 ani poate

| LILDICKGIRL666 a răspuns:

Cand o sa moara ion iliescu

| FelixAndrei55 a răspuns:

Niciodata va si ca si gripa asta e clar cat timp vaccinul tine 6-12 luni tot se vor infecta si va trebui sa ne obisnuim cu el