| Patrecea a întrebat:

Cam cat credeti ca mai tine pandemia asta? Cand credeti ca ne vom reîntoarce la scoala? Mi-e dor de viata dinnainte
Credeti ca din 2021 se vor calma lucrurile?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Maeve a răspuns:

La cat de dobitoci sunt politicienii, ma indoiesc ca nu..Si mie mi-e dor de viata de dinainte

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Noi credem că s-a dezbătut asta de "n" ori

https://www.tpu.ro/coronavirus/cat-mai-tine-pandemia-asta-nenorocita/

https://www.tpu.ro/......accinului/

... și așa mai departe

| Adry05 a răspuns:

Cred că mai durează minim un an... eu sper totuși ca vara viitoare să fim cât de cât la normal, să putem ieși iar fără măști măcar afară, să putem merge la terase, piscine etc

Răspuns utilizator avertizat
| SingleForOne a răspuns:

Dacă toată lumea ar respecta câteva reguli simple, și ar trăi din inimă și respect față de ceilalți, și ar lucra în echipă, pandemia s-ar putea termina în câteva luni, și încă câteva luni pentru a ne reface (era bine dacă se mergea așa de la început, noi nefiind foarte avansați, dar ar fi bine și de acum încolo). happy Dar asta e, continuăm cum putem, chiar dacă ar dura 1-3 ani.

| Balalau95 a răspuns:

Ai dat funda unuia care nu e la subiect, oricat de, de acord cu el as fi:
DAAAAAA, politicienii SUNT DOBITOCI
totusi, pandemia se v-a incheia DUPA ce se gaseste un vaccin (cica, ca, s-a gasit, dar inca NU sunt convins)... DAR, dupa aia trebuie produs in masa, dupa aia trebuie sa ajunga in rrrrrromInica (pare usor, DAR, cica, ca vaccinul de mai sus trebuie tinut la MINUS 80 de grade celsius, si MINUS-ul e problema) iar apoi trebuie administrat la cel putin 80% din populatia rrrrrrminicii ca sa se considere ca NU mai e pandemie

pe scurt, o sa mai dureze, ceva, ceva (7-8 luni PE PUTIN)

| Kakarotto2016 a răspuns:

50 la suta nu

| shu7e a răspuns:

Slabe sanse in urmatorii 2 ani, daca...