| Anonim5084689 a întrebat:

Cand credeti ca o sa se termine pandemia si o sa revina totul la normal?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Virusologii spun ca poate dura intre 6 si 18 luni.
Daca in Romania oamenii ar intelege sa stea in casa, sa nu mai raspandeasca virusul, situatia s-ar putea schimba in 2-3 luni.
Din pacate, vad ca nimeni nu asculta, infectatii se inmultesc pe zi ce trece cat si mortii.
Sunt 6000 de infectati si 300 de morti.Din pacate, numarul se pare a fii cel putin dublu, dar cum lipsesc testele, nimeni nu stie cifra reala, pana nu ajung in stare grava in spital.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La normal candva la anul.

| mgtow a răspuns:

Daca nu trece in iunie atunci 2021 ianuarie cam asa

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu esti Elvina?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Când o să încetați cu întrebările astea.

| Zorn a răspuns:

Atunci cand va reveni totul la normal.

| kevin9 a răspuns:

Cand isi vor atinge scopul aia de sus care au inceput toata nenorocirea asta. Adica pe scurt si fara inteles, nu se stie laughing

| suntserios a răspuns (pentru kevin9):

Cine sunt cei de sus si care e scopul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Nu se stie dar din cate observ de la stiri (care pot fi fake) e un fel de razboi biologic si economic. China mai exporta doar produse de igiena facand profit urias, pe cand celelalte tari se chinuie sa produca si astia cumpara in panica rafturi intregi de conserve si hartie igienica. De asemenea, covid are mai mult efect pe cei in varsta sau cei care mai sufera si de alte probleme de sanatate. Fie se leaga astea fie e o simpla coincidenta, nu putem sti...

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Numai un idiot ar pune la cale o asemenea conspiratie care sa pună la pamant economia ca sa aiba profit. Nimeni nu are profit daca economia e praf si toate tarile intra in recesiune

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Stiu, dar tot un idiot a tras cu balistice in USA si apoi s-a imprietenit cu presedintele. Nimic nu te poate mira in 2020...

| Andrei7520152 a răspuns (pentru suntserios):

Nu e totul regizat, pui foarte putina incredere in incompetenta si prostie.

| SPECTOGRAFIE a răspuns:

Este foarte posibil să
nu revenim la normalitate prea curând. Virusul încă circulă, nu se lasă. Pentru a crea un vaccin contra acestei pandemii durează între 11-12 luni. deci până atunci trebuie să ne conformăm virusului și să stăm în casă.