| NiculaiMarianTraian a întrebat:

Cand este estimata terminarea gripei ce COVID-19?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
| morfeo a răspuns:

1 an si jumatate

suntserios
| suntserios a răspuns:

In vara. Si pe urma o ia de la capăt probabil

Răspuns utilizator avertizat
| Frank51 a răspuns:

Cand este estimata terminarea bolii sida? Niciodata. De acum incolo vor exista tot timpul cazuri de covid19.

Daca te referi la terminarea pandemiei de covid19, estimativ, anul acesta.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cind se vor termina de murit aia care pun intrebari imbecile in legatura cu pandemia asta.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Se prelungește stare de urgenta inca o luna a spus președintele Iohanis azi la ora 14 si ceva. L-am auzit la radio. Dar va fi si o rectificare de buget mai deosebita, se pare ca nu vor mari pensiile in septembrie si vor impozita salariile bugetarilol si pensiile ca in 2008.

Bula
| Bula a răspuns:

Terminarea completa va fi cand cel putin doua treimi din populatia Globului va fi imunizat (prin infectare sau vaccinare).

| Eugen80 a răspuns:

Toamna-iarna!