| adrianpetrican a întrebat:

Cand ma angajeaza la medicina muncii imi face test covid?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Test pentru Covid iti face doar daca ai simptome, la cererea ta sau la cererea angajatorului. Depinde si de locul de munca pe care te angajezi.

| ania a răspuns:

Nu, eu am fost saptamana tracuta cu fiul meu si nu se facea decat la cerere si cu plata.

| MZc a răspuns:

Nu prea cred. Și eu urma sa ma angajez și nu a zis nimeni nic de covid. Mai stiu pe cineva care s-a angajat la mesopotamia și tot asa nu i-a făcut test covid. Depinde de angajator și de oras, cred.