| AnonimXnX a întrebat:

Cand se termina izolarea la domiciliu? Unii zic ca pe 15 acum, e adevarat?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imposibil sa fie pe 15 acum!
Sunt mii de infectati si se continua, abia a luat amploare in tara, asadar sanse sa se incheie izolarea la domciliu va fi peste 2-3 luni, cel mai devreme.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicidecum. Probabil la sfârșitul lui mai cu puțin noroc.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

SE termină dacă scade epidemia. Ea acum este în creștere, nu are cum să scadă până în 15. Dacă ar scădea, s-ar vedea de la o zi la alta pe statistici, Așa că nu se va termina în 15, va mai continua cel puțin o lună de zile.

| Adry05 a răspuns:

S-o crezi tu, dacă se rezolvă până în iunie e bine

| gemeni6226 a răspuns:

Nu,nu este adevarat, se va termina atunci cand cel putin o saptamana nu vor mai aparea cazuri noi.

| gemeni6226 a răspuns:

Aici poti vedea caci continentul european e cel mai afectat si poti vedea unde ne situam la nivel global, cate cazuri avem in tara, precum si cum sta situatia la nivel global.La nivel global sunt 976.249 cazuri confirmate si 50.489 decedati.

| danbnz a răspuns:

Mai devreme de 15 mai sigur nu.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Astăzi s-a dat Ordonanță nr.7. Studiaz-o si vei afla realitatea.

| JicaContra a răspuns:

2 (DOUA) saptamani dupa ce nu mai apare nici un caz nou, NICI MACAR UNUL, pana atunci, nu exista NICI O SANSA sa se ridice starea de urgenta, iar noi suntem foarte departe de stabilizare (nr de cazuri noi nu creste de la o zi la alta)!

| Digikey a răspuns:

17 august.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Imposibil, numarul de infectati este inca in crestere rapida... Linia graficului este inca in urcare, poate dupa ce-si atinge varful si coboara o saptamana macar, abia atunci in cel mai bun caz

| 2P a răspuns:

Mai devreme de 15 Iulie nici nu te gandi, pana atunci vor da 50 de ordonanțe si chiar de ne vor lasa sa iesim din case inca vor exista restrictii

| Thedarklightofthemoon a răspuns:

Cel mai probabil luna viitoare, luna asta, slabe sanse