| Ionutzishugo1 a întrebat:

Când se vor închide școlile/liceele?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

In vacanță mami, in vacanță!

| Yuoia a răspuns:

Cand vine vacanta de vara.

Răspuns utilizator avertizat
| CIaudiu a răspuns:

Jassmina, alt raspuns aberant...
Programa scolara data de minister a declarat cat se poate de clar ca in cazul in care rata din acel oras/sat/comuna ajunge la 6/1000 de locuitori acea institutie de invatamant se va inchide pana cand rata va scadea.

| alexalx1234 a răspuns (pentru CIaudiu):

Atât poate. N-ai ce să ceri.

| CIaudiu a răspuns (pentru alexalx1234):

Frate, inteleg ca mai da omul raspunsuri gresite, ca na, se intampla tuturor sa credem ca stim ceva si sa ne inselam. Dar nu e zi frate, nu e zi in care sa nu dea cel putin un raspuns aberant, atat de aberant de-ti vine sa-ti dai cu capul de pereti. Doar in ultimele 2-3 zile cred ca cel putin 3-4 raspunsuri aberante i-am citit, si asta in conditiile in care aproximativ 12h sunt ocupat cu naveta si serviciul, si nici activ pe toate categoriile nu sunt, ca altfel cred ca cine stie cate ii descopeream. Jur ca m-am saturat sa o vad pe site. Adminul ala oricum am vazut ca nu prea isi face treaba, si e si al dracu sa nu dea acces la cativa moderatori sa stabileasca ordinea pe forum daca ea are viata sociala si alte responsabilitati.

| alexalx1234 a răspuns (pentru CIaudiu):

Femeia aia e blocată în perioada comunismului de dă așa răspunsuri tâmpite. Adminul e de partea ei. Îmi șterge răspunsurile când spun ceva legat de ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In octombrie cred eu

| Al3x998 a răspuns:

O sa se inchida in maxim 1-2 luni. Avand in vedere ca rata de infectare creste cu 0.10+ pe zi, deci se va ajunge foarte repede la 6.