| Radandam a întrebat:

Care au fost simptomele voastre când ați avut covid 19? In câte zile ați scăpat de virus? A fost nevoie de spitalizare? Ce vârstă aveti?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pui multe intrebari desi tu nu ai nimic, nu te supara dar esti iphondru, observ asta din toate intrebarile tale din care te temi de boli.

| Radandam explică (pentru Simpatic):

Ar fi bine dacă as fi doar ipohondru. Sper sa n-am covid...

| timidu89 a răspuns:

Am avut febra, lipsa miros si gust, tuse dar usoara. Am scapat de virus dupa vreo 3 saptamani. Da, 2 saptamani am fost internat. 32 ani

| Anaa939839393 a răspuns:

Eu am avut o ruda care o durea mereu stomacul seara, si intr-o seara i s-a facut rau tare, s-a ingalbenit la fața si a ametit, a sunat la salvare, s-a dus la spital unde testul a iesit pozitiv. S-a dus mai departe la spital suport COVID unde i s-a facut o raza si s-a vazut cum plamanul este afectat cat o unghie, a pus-o timp de 10 zile pe tratament, dupa care a mai stat o zi si i-a dat drumul acasa! Avea 30 de ani. Stai calm, nu fi panicat, ai grija ca poti faci acea depresie post COVID, bunica a facut asa, la cum arata de la acea depresie, parea a fi avand COVID dar nu a avut ca si-a facut testul si a iesit negativ