| AlexDorinel a întrebat:

Care e logica restrictiei de a iesi afara dupa ora 11 seara?

Multi prieteni mi-au zis ca cica la ora aia iese tineretul afara ca cica cluburile sunt deschise doar dupa ora 11.

Explicati-mi si mie mai in amanunt va rog

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
14 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Logica este ca sa tina fortat tineretul in casa, sa NU iasa prin cluburi, puburi, crasme, bodegi, petreceri, ca sa se infecteze si sa raspandeasca covidul.
Cum tinerii sunt greu de facut sa inteleaga, ca nu au voie sa iasa si sa se contamineze, s-a creat aceasta lege care-i pedepseste daca sunt prinsi afara dupa ora 11 noaptea, cand ESTE INTERZIS sa iesi!

| darrio2007 a răspuns:

Tu oricum nu ai voie sa mergi in club, esti minor.

| sierra1 a răspuns:

"logica restrictiei de a iesii afara dupa ora 11 "

pe scurt ca să pricepi: atunci incep chefurile și e așa ca să nu inceapă.

Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Dacă nu ai priceput nici atât, las-o baltă, ai mari probleme. ocupă-te doar de chestii de mare finețe așa cum ar fi asta

https://www.tpu.ro/conversatii/made-in-china-sau-made-in-india-de-ce/

| Zuzu1991 a răspuns:

Punem piciorul pe gatul populatiei ca sa se simta la pamant
NU exista alta logica, faza cu tineretul e o teapa dura, ce IN BALARII are tineretul care face party-uri prin parcuri cu controlul pe sosele si pe autostrazi?!?

ca sa nu mai vorbim ca ar trebui "cativa" politisti sa verifice parcurile dar mult mai multi ca sa verifice tot orasul si intre orase, deci e o teapa cat cuprinde

| suntserios a răspuns (pentru Zuzu1991):

Daca verifica doar tinerii tipai ca e discriminare. Ce **** ai de facut noapte ca te deranjează restrictia asta?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru suntserios):

Nu e vorba DELOC de ce am de facut noaptea, e vorba de faptul ca e, evident abuziv, si asta ma calca pe nervi, pentru ca (si tu ai ignorat complet asta) este o metoda de a UMILI POPULATIA ca sa fie controlata mai usor

cat despre verifica numai tinerii, iar e gresit, nu am zis sa ia informatiile de varsta de la brigada buletine si sa se duca la tineri acasa, am zis sa verifice parcurile, si sa ii ridice pe aia care fac party, indiferent de varsta, tineri sau nu... daca asta e problema lor de fapt, insa nu e, ei vor doar sa controleze populatia

deci, te rog, nu mai pune idei pe care eu nu le-am emis, in gura mea, doar pentru ca sunt in capul tau

| suntserios a răspuns (pentru Zuzu1991):

Esti amuzant cu umilirea ai controlul. Lool. Este o situatie mondiala, cu restrictii asemănătoare prin toata lumea, lasa mofturile de fetita de clasa a4a.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru suntserios):

Cum spui tu, nu are nimic, cu controlul si e un lucru eficient anti-covid sa NU ma duc la non-stop noaptea cand nu e nimeni, ci ziua, la supermarket cand e inghesuiala

iar faptul ca e international nu inseamna deloc, ca respectivele tari nu au aceleasi interese de control, dar, cum spui tu!

| suntserios a răspuns (pentru Zuzu1991):

Si s au gândit si hotărât toate statele deodata sa controleze pe toți nu?

| Jackpot2 a răspuns:

Cluburile sunt închise de 1 an
...Ce sa faci afara la 11 noaptea îți plimbi prietena? Nu ii place asta cel puțin a mealaughing)

| lamasanustefan a răspuns:

Atunci ies toți șmecherii afară!