| anonim_4396 a întrebat:

Care e treaba cu "sa nu bei alcool dupa ce faci vaccinul"? Si care este perioada?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Taie/elimina efectul vaccinului facandu-l ineficient si inutil.
De aceea nu este indicat sa bei alcool cu 1 zi inainte de a face vaccinul si 2 zile dupa vaccin.

| jameshet66 a răspuns (pentru Violleta2022):

Asta intre prima doza si rapel, dupa rapel sau si si?

5 răspunsuri:
| Zuzu1991 a răspuns:

In strainezia, dupa consult si recomandare de tratament, pacientul intreaba:
o sa ma fac bine D-le doctor?
in rrrrominica:
pot sa beau?
rolling on the floor

| Iote a răspuns:

Care e treaba cu "sa nu bei alcool" dupa ce iei orice fel de medicament?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E la fel si atunci cand iei orice medicament, nu ai voie sa bei. Poate o zi doua

| K9noua a răspuns:

2 saptamani nu se bea alcool, daca bei, nu mai faci anticopri si practic ai facut vaccinul degeaba. pentru mai multe informatii intreaba medicul.