| Radandam a întrebat:

Cat poate rezista virusul covid19 in corp? Daca îl ai de 2-3-4 săptămâni în corp și încă nu ai ajuns la spital inseamna ca ai scăpat? Neavând simptome serioase. Păreri? Am 20 de ani.

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Vezi in Youtube cum se incubeaza

| Simpatic a răspuns:

Studiile pe pacienti au aratat ca covidul tine cam 14 zile, dar in functie de organism poate sa tina mai mult sau mai putin. De aceea se si recomanda autoizolarea 14 zile cand ai covid in forma usoara.

| Genevaaa a răspuns:

N ai ma covid.esti doar racit

| ioana3432B a răspuns:

De la 2-3 săptămâni de la contactarea virusului, poți face un test și vezi dacă o să iasă pozitiv sau negativ. Cred că așa poți știi sigur. La mine la muncă dacă ai covid trebuie sa stai acasă, sau la spital dacă ai o situație mai gravă și dacă vrei să te întorci la muncă trebuie să ai testul negativ. Succes!