| Freddie23 a întrebat:

Cate zile trebuie sa stau in carantina la sosirea in România din UK daca am test pcr negativ? 10 sau 14?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| zilog a răspuns:

Scrie pe hartia aia de intrare in tara
ca ti-a pus o stampila
14 zile

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa stai 10 zile.

| anonimg a răspuns:

Poți să suni medicul de familie sau chiar dsp și să-i întrebi.

| Legos a răspuns:

14 zile, atat am stat si eu

| Freddie23 explică (pentru Legos):

Ti-a scris pe foia de intrare in tara cate zile trebuie sa stai in carantina?

La mine nu scrie nimic in afara de carantina.

| Freddie23 explică (pentru Freddie23):

La naiba! Am sunat la dsp si au confirmat ca 14 zile e carantina pentru cei din UK fara drept de testare pentru ieșire după 10 zile.

| Legos a răspuns (pentru Freddie23):

Nu,am avut doar data in care am ajuns in tara