| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeți că e mai periculos pentru copii, balena albastră sau coronavirusul?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Este un Easter egg cu care poți ieși din joc în siguranță laughing.

48 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Ambele daca nu este purtata mascaaa!

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Şi cum îi apără masca de balenă?

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Este un Easter egg cu care poți ieși din joc în siguranță laughing.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

TikTok.

| Aasdfghj a răspuns:

Eu zic ca prostia.

| PainTech a răspuns:

Balena albastra e o hamsie umflata de televiziune.

Pe de altă parte virusul e in peste ceva mai mare.

| anonim_4396 explică (pentru PainTech):

Cum sa fie umflat de presa? esti negationist?

| anonim_4396 explică (pentru PainTech):

Crezi ca crbl si doamna firea ne minteau?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu au nicio legatura una cu alta. Cum sa compari un virus pe care il poate lua oricine cu un joc sinucigas pe care ti-l faci cu mana ta? Cred ca cea mai periculoasa e inconstienta si de la ea se iau ambele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Coronavirusul,logic.Oare cum ar putea să fie în siguranţă copiii dacă trebuie să-şi pună aşa ceva pe bot din cauza lui?

https://m.youtube.com/watch?v=3rykHZKoc7k

Şi balena albastră nici măcar nu mai e la modă.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai si ce, cand coronavirusul n-o sa mai fie la moda n-o sa mai fie periculos?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Balena trebuie să o cauţi tu, coronavirusul te găseşte el pe tine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De unde stii?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Păi cum i-a găsit pe alţii, te găseşte şi pe tine.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si balena?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cum au găsit-o alţii, o găseşti şi tu.Greu te mai prinzi, moşule...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai de unde stii ca trebuie gasita

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Uite aşa.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aa ai inventat tu

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mai ştii?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar tu n-ai murit inca de covid

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Păi cum să mor? Ai mai văzut tu drac mort?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Aa ai intrebat sa ti plangem de mila

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am zis eu undeva că îmi fac griji pentru mine? Poate îmi făceam griji pentru alţii.
Duamne câtă cruzime...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai iti faceai griji pentru febra ta

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Şi de unde ştii că îmi făceam griji doar pentru că am zis că n-am mai făcut de mult?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mi-am dat seama

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Doar ai crezut că ţi-ai dat seama.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ba îţi zic eu că da.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Daca zic nu e nu

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Numai eu deţin adevărul absolut aşa că ciocu' mic!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pa

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pa,pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Evident că virusul. Accesul la acel joc se poate restricţiona, părinţii ne mai permiţându-i copilului accesul la el dar la Covid e mai riscant, că poate să-l lase la joacă afară şi să nu ştie că intră în contact cu o persoană bolnavă de Covid.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai si daca parintii nu stiu de joc

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

În cazul în care ştiu, zic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Amandoua iau viețile oamenilor, dar una ia cel mai mult de tot, și aceia e Corona cu fundiță.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Strict pentru copii nu pentru oameni

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

În cazul ăsta balena, copiii au o imunitate ridicată la virus, dar la prostie nici atât.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Coronavirusul este mai periculos. Eu cred ca jocul ala a fost si inventat de presa sau de adolescenti care nu aveau alta treaba.
Si cine ar fi atat de idiot inca sa joace chestia aia?! Intr-adevar copiii mici sunt mai usor de pacalit cu astfel de jocuri (daca le putem numi asa), dar asta tine si de educatia primita.

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Educatia proasta...

| EntertainYou a răspuns:

Prostia e cea mai periculoasa.batting eyelashes

| anonim_4396 explică (pentru EntertainYou):

Traiesti intr-un pericol permanent

| EntertainYou a răspuns (pentru anonim_4396):

Doar eu? Tu esti mai ferit? Nu mai crede in ponei roz!

| anonim_4396 explică (pentru EntertainYou):

Bine nu mai cred

| justme95 a răspuns:

Virusul normal. Accesul la internet se poate limita