| AlexDorinel a întrebat:

Ce face politia cu banii din amenzi de covid?
Nu le dau si ei la guvern sa faca spitale, scoli etc?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fii bucuros ca faci niste oameni fericiti, ca asa vrea domnul din saracia ta sa dai si celui bogat

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice amenda intra la bugetul local nu se duce intr o directie fixa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Cum sa se duca frate la bugetul local

| mgtow a răspuns:

Unii zic ca se duc in pustietate sau isi fac de cap parlamentarii cu ei, in prostii sigur dispar altfel tara noastra nu era asa prapadita, felicit Clujul, Brasovul si Timisoara pentru imaginea exceptionala si primarii care au grija de orasele alea, multa sanatate le doresc

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Unii dau raspunsuri ca sa n-adoarma. A iesit (mai in primavara) Vela pe post si a spus clar ca banii din amenzile pentru Covid 19 se duc catre zona medicala si catre ajutorarea persoanelor vulnerabile. Zice unul: "catre pensii speciale". Asa este cand dai raspunsuri fara documentare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se duc pe pensii speciale la politicieni si familiile lor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se duc la bugetul de stat si ii imparte citu cum vrea el