| Cristea202 a întrebat:

Ce părere aveți ca Danemarca a ridicat toate restricțiile de azi?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Au rata de vaccinare de 80%.
Au aproape acelasi numar de cazuri ca la noi si doar vreo 30 cazuri grave. La ei campania de vaccinare a functionat si acum pot reveni la normal.

| doctorandus a răspuns:

Ei au control social și fără să-i silească politicienii.

| goguPatent a răspuns:

Usor usor toate statele din vest vor renunta la restrictii pentru ca au rate mari de vaccinare si asta incepe sa se vada in cazurile grave care sunt din ce in ce mai putine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vaccinul nu opreste, doar ameliorează infectarea.Cât durează imunitatea la vaccin 6 luni.
Apoi organismul este din nou fară gardă.

Asta înseamnă că unul se vindecă, și la scurt timp se poate infecta din nou. Si din nou altă doză. Daca iei o pastilă de răceală ti-a trecut, dar daca nu te protejezi de anumiți factori, racești din nou. Si nou iei pastila și tot așa...

Răspuns utilizator avertizat
| Aditu94 a răspuns:

Inseamna ca nu mai exista nici o posibilitate de infectare cu covid/unicron, inseamna ca oamenii s-au vaccinat si au tinut cont de regulile impuse, nu s-au ambitionat cum face Romanu, batandu-se in piept cu caramida ca el e Tarzan si e nemuritor, invincibil.

| Claudia10girl a răspuns:

Sunt multe persoane vaccinate, dar trebuie vazut dupa cateva luni daca baga iar restricii. Poate e ceva de moment

| MilmolfayCuTaitei a răspuns:

Sunt foarte multi vaccinati si aia respecta legile

| IoneI a răspuns:

Siau dat seama ca izolarea, vaccinul si green pass-ul au fost inutile.

| suntserios a răspuns (pentru IoneI):

Adica vrei sa spui ca si-au dat seama ca vaccinul a functionat la ei si nu mai au cazuri grave ceea ce le-a permis sa ridice restrictiile pentru ca nu se mai pierd vieti