| Taetae58 a întrebat:

Ce părere aveti despre Pfizer?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
Răspuns Câştigător
| MarxMarcel a răspuns:

Am facut si prima doza si a doua, la amandoua am avut reactie adversa, frisoane, dureri musculare, febra, depinde de la un organism la altul

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pfiser este de departe este mai eficient si mai bun decat Astra Zeneca si celelalte.

| AvalohAlyn a răspuns:

De la toate vaccinurile anti covid au murit oameni deci n-aș incerca niciunul ..Reacțiile adverse sunt destule

| Zuzu1991 a răspuns:

Daca seful de la Pfizer nu s-a vaccinat pentru ca... vezi doamne
"nu vreau sa las fara vaccin oameni care au nevoie in plin val de pandemie"
tu ce crezi?!?

| cfrtobias a răspuns (pentru Zuzu1991):

Poate de atunci s-a vaccinat, stii sigur ca nu s-a vaccinat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru cfrtobias):

Rrrrright, deci "punctul" tau e ca... aaaaaa, "SARACUL" sef de la pfizer trebuie urmarit ca s-a vaccinat sau nu, pana la urma, iar asta inainte de a fi blamat pentru ca EVIDENT MANANCA RAHAT, SI EL SI VACCINUL LUI
imi pare rau... PENTRU TINE, dar pentru mine FAPTUL ca NU s-a vaccinat la momentul critic imi e indeajuns sa il consider cat se poate de teoria constipatiei

| johnnny123 a răspuns (pentru Zuzu1991):

Haide sa ne si documentam putin inainte de a da "verdicte", zic.

https://www.reuters.com/article/factcheck-pfizer-ceovaccine-idUSL1N2PD1UX

| cfrtobias a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu am citit pe google si o zis ca o lasat pe presedinti etc. inainte si dupa s-ar vaccina, asta nu inseamna ca pana acum nu s-a vaccinat, ce ai zice tu fara o dovada clara e in trecut e undeva 50-50% adevar

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Omul s-a vaccinat in martie (CU A DOUA DOZA) in momentul in care vaccinul se producea in cantitati mari si avea acces toata lumea la el. La fel cum si restul populatiei care nu era in categoriile cu prioritate s au vaccinat. Mai bine ai verifica rahatul inainte sa il mananci, nu de alta, da sa nu puta prea tare

| Panamax a răspuns:

In Anglia rata mortalitatii la dublu vaccinati infectati este de 4 ori mai mare decat la nevaccinati. Date oficiale, calcule facute de experti nu de gogu patent de la coltul strazii.

https://assets.publishing.service.gov.uk/......_09_02.pdf

Total infectati 29 August:

Nevaccinati: 219.716
Vaccinati cu ciclu complet: 113.823
Vaccinati cu ciclu incomplet: 108.870
Total morti 29 August:

Nevaccinati: 536
Vaccinati cu ciclu complet: 1.091
Vaccinati cu ciclu incomplet: 142
Rata mortalitatii pentru infectati

Nevaccinati: 0, 24%
Vaccinati cu ciclo complet: 0, 96%
Vaccinati cu ciclo incomplet: 0, 13%

Cu toata cenzura adevarul tot iese la suprafata.

| dinaprilie a răspuns:

E irelevant pentru tine ce parere am eu dar sper sa na imbolnavim cat mai multi, sa produca cat mai multe vaccinuri sa le vanda sa le creasca actiunile ca sa ma pot imbogati cat mai rapid ( am actiuni la ei ). Ps: daca vrei si tu niste actiuni stiu pe cineva care da mai ieftin. vrei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost un chimist german.

| Gligore2000 a răspuns:

Pfizer este o fabrica americana de medicamente care face profituri uriase.
Dar le da deseori cu virgula si multe medicamente aprobate descantate in MassMedia sunt retrase de la vanzare unele dupa zece ani din cauza efectelor secundare grave.Prinde orbul scoate-i ochii.

https://ziare.com/......de-pfizer.
htmlhttps://www.dw.com/....../a-2630929
https://www.farmablu.ro/......izer-01913
https://www.qmagazine.ro/secretele-intunecate-ale-companiei-pfizer/

Lista este lunga