| RazvanTincabossu a întrebat:

Ce părere aveți despre virusul asta?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ca-i un virus mortal, asta stie toata lumea si ca esti obligat sa stai in casa, ca sa eviti contaminarea si imprastierea virusului!
Statistica lumii spune ca sunt aproape 2 mil de oameni in lume infectati si 119.000 de morti.
Romania ocupa locul 21 la numarul de morti, din totalul de 210 tari contaminate.
Asta inseamna ca nu suntem prea destepti, daca am ajuns in doar 3 saptamani la un asemenea loc "fruntas' la morti.

| Trex157et777 a răspuns (pentru Violleta2022):

Virus mortal?
Nu te mai uita asa de mult la PRO TV!
Pt binele tau zic!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Trex157et777):

Nu am uit la pro TV, ca eu sunt in celalat colt al lumii, ma uit la toate canalele internationale care spun acelasi lucru.
Si nu-mi duci mie grija, ca aici s-au luat masuri de izolare de 3 luni si chiar se respecta asta.
vezi statisstica oficiala a lumii, cu raportarile facute de fiecare Minister al sanatatii din lume:
https://www.worldometers.info/coronavirus/

PS si da, virusl este mrotal, o spun cele 125, 951 decese, care s-au intamplat pana in prezent, din cauza acestui virus.
Tu probabil faci parte din aceea care nu cred, pana nu va avea un parinte sau bunic, mort in familie.

| siriusblack98 a răspuns:

Tactica politica la nivel mondial.Nici 10% din decese nu au fost din cauza covid19, doar manipulari.

| oz_1736 a răspuns:

Exista, dar prea multa reclama. Eu nu am aflat, poate tu ai noroc si reusesti ce treaba are pandemia cu observatoarele astronomice de s-au inchis. Alea-s pe varful muntilor

| SPECTOGRAFIE a răspuns:

E un virus nu prea cuminte